גנרטורים נייחים

גנרטורים ניידים

גנרטורים ימיים

בשנת 1949 מונתה חברת אחים לווינסון מהנדסים לנציגתה בארץ של חברת קמינס האמריקאית. שיתוף פעולה זה שריר וקיים עד היום הישג ללא תקדים בעולם של תהפוכות כפי שאנו מכירים אותו היום.

השגיה של חברת Cummins Power generation בתחום מערכות הגנרטורים, אלו שהובילו אותה בהדרגה להפוך למוביל עולמי בתחום מערכות דיזל גנרטורים אינם נובעים אך ורק מהיותה מובילה בתחום פיתוח ויצור מנועי הדיזל בעולם אלא גם מיתרון מובהק בתחום הגנרטורים שהרי היא בעלת חברת Cummins Generator Technologies שהייתה מוכרת מאד משך שנים בשם Newage והינה יצרנית סדרת הגנרטורים המוכרת כל כך בשם Stamford.

שילוב מנוע דיזל וגנרטור, מוצלחים ככל שיהיו עדיין מצריכים גם מערכת בקרה מקפת, כזו שתשלב מדידה מקיפה של כל הפרמטרים של מנוע הדיזל יחד עם הערכים החשמליים של הגנרטור. הצגתם, ויצירת סדרת התראות והגנות כאלו שאכן יגנו על מערכת הגנרטור בפני מצבים שמסכנים אותה או את המשתמשים אך אשר מנגד, אינם יוצרים הדממות שווא כל התכונות האלו מתכנסות בסדרת בקרי מערכות הגנרטורים Power Command,שהינה בלעדית לחברת Cummins Power Generation ומותקנת אך ורק מרכות הגנרטורים מתוצרתה. אלו מתחילות בבקרה פשוטה יחסית ומסתיימת בבקרים המנהלים גנרטורים בפעולה מקבילית בחלוקת עומס עם פעולה במשטר Load Demand לדוגמא, תכונה זו מבטיחה עבודה אופטימלית מול עומס משתנה המבטיח מספר אופטימלי של מערכות גנרטורים פועלות בתלות מרמת העומס באותו זמן. כל זאת ללא צורך בבקר חיצוני כלשהו. חברת אחים לווינסון מהנדסים בודקת את דרישות הלקוח, מנתחת אותן ולפי הצורך מציגה פתרון המוטה לדוגמא לחסכון בדלק או לאמינות מירבית, מסייעת באפיון ולאחר מכן בהתקנה ובמתן תמיכה מלאה בעת פעולת הציוד- כל זאת מתוך הקפדה על שביעות רצון מלאה של הלקוח ומילוי קפדני של כל הוראות היצרן הן הנושא מנוי הדיזל, בנושא הגנרטורים הבקרה וכל מרכיבי מערכות הגנרטורים קטנות כגדולות.

ומה לעתיד: בתור יצרן גנרטורים מוביל בעולם שוקדת חברת Cummins על עמידה בכל התקנים המובילים בנושאי זיהום הנובע מגזי פליטה, לאורך רוב קו המוצרים מוצעים גנרטורים בעלי פליטת גזים עם תכולת מזהמים נמוכה.

קו המוצרים העדכני לגנרטורים בהספקים מעל 1200 קוו"א מציע עמידה בסכנות רעשי אדמה, ע"י הצעת מערכות גנרטורים בעלות אישור מכון בדיקות חיצוני ועמידה בחשיפה לרעשים (רעידות אדמה)

בימים אלו מציגה חברת Cummins Power Generation בגאווה קו חדש של גנרטורים המבוסס על מנוע חדש בשם QSK95 . מקץ השקעות ענק לאורך שנים פותח מנוע זה המהווה בין השאר מניע למערכות גנרטורים בהספק מוצא עד קרוב ל4 מגוואט מבוססות מנוע דיזל מהיר, ובשל כך גם קומפקטיות להבטחת התקנה פשוטה וזולה יותר